Czym jest refundacja?
Refundacja jest to zwrot części lub całości kosztów zakupu sprzętu medycznego. Refundacja NFZ przysługuje każdemu, kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS.
W jaki sposób uzyskać zlecenie na wyroby medyczne?
Zlecenie można uzyskać podczas wizyty lekarskiej w ramach NFZ oraz w gabinecie prywatnym. Może je wystawić (w zależności od rodzaju wyrobu) : lekarz, pielęgniarka, położna, fizjoterapeuta lub inne osoby uprawnione
♦ Opis procedury refundacyjnej
Procedura refundacyjna rozpoczyna się od wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz taki po rozmowie z pacjentem wypisuje skierowanie do lekarza specjalisty, który wystawia zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.
Z potwierdzonym zleceniem należy udać się do punktu posiadającego umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, są to najczęściej sklepy medyczne lub apteki. To Ty decydujesz, w którym miejscu dokonasz zakupu, ponieważ w tym przypadku nie obowiązuje żadna rejonizacja.
Po konsultacji z pracownikiem sklepu, w naszym przypadku z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, należy dokonać zakupu i dopełnić wszystkich formalności, tj. dokonać płatności za wybrany wyrób medyczny oraz złożyć podpis na zleceniu z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jeśli należy Ci się sprzęt, ale nie posiadasz zlecenia, jesteśmy w stanie umożliwić pozyskanie go zdalnie w ramach refundacji NFZ.
Pomagamy w całym procesie – od pierwszego telefonu, aż po wysyłkę sprzętu.
♦ Jak działamy?
Realizujemy zarówno zlecenia prywatne, jak i te finansowane ze środków publicznych. Niestety w dalszym ciągu niewiele osób jest świadome, że istnieje możliwość refundacji wielu wyrobów medycznych. Nasze doświadczenie nabyte w placówkach służby zdrowia pozwala nam odpowiednio dobrać każdy sprzęt medyczny, ponieważ zdajemy sobie doskonale sprawę, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia do pacjenta. Dlatego też tak duży nacisk kładziemy na obsługę Klienta, która jest na najwyższym poziomie. Pomagamy w doborze sprzętu, jego konfiguracji, w aspektach prawno-administracyjnych oraz niekiedy w samym jego transporcie.
♦ Wózki ręczne ze stopów lekkich bez dopłat.
1. Dynamic ARMEDICAL
Wózek inwalidzki Dynamic firmy ARmedical to nowoczesny wózek aluminiowy, wykonany dzięki zaawansowanej technologii. Jest lekki, składany na podwójnym krzyżaku oraz posiada koła na szybkozłączkach, dzięki czemu można go w łatwy sposób transportować. W wyposażeniu znajduje się miękkie siedzisko oraz poduszka na oparcie. Posiada bogate wyposażenie podstawowe. Znajdują się w nim pas bezpieczeństwa, hamulec dla prowadzącego i pacjenta, odpinana poduszka do siedzenia, regulacja środka ciężkości oraz kółka antywywrotne z regulacją wysokości. Maksymalne obciążenie wózka to 135 kg, a waga wynosi około 16 kg (w zależności od szerokości siedziska).
To jest wyrób medyczny. Używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą.
Dane techniczne:
- wymiary zewnętrzne: 104 x 60-60 x 95 cm
- waga: 16 kg
- szerokość siedziska: 41, 43, 46, 48, 50 cm
- koła przednie: pełne, 18 x 4.5 cm
- koła tylne: pełne lub pneumatyczne: 6 x 2.5 cm
- maksymalne obciążenie: 135 kg
- podłokietniki: uchylne, materiał PU
- podnóżki: zdejmowane, odchylane, z regulacją wysokości
2. Prestige ARMEDICAL
Wózek inwalidzki Prestige jest wózkiem lekkim oraz nowoczesnym. Posiada praktyczne oraz funkcjonalne standardowe wyposażenie. Jest łatwy w transporcie dzięki opcji składania na podwójnym krzyżaku. Dodatkowo posiada koła tylne zapinane na szybkozłączkach. Dodatkową zaletą wózka jest bogate wyposażenie standardowe, w którym znajdują się między innymi: hamulec dla opiekuna, hamulec dla pacjenta, regulacja środka ciężkości, regulacja rączek do pchania, uchylane podłokietniki z regulacją wysokości, pas bezpieczeństwa, koła antywywrotne oraz odpinana poduszka do siedzenia. Dzięki solidnemu standardowi wykonania Prestige jest praktycznym i pomocnym wózkiem, który na długo będzie służył osobie z niepełnosprawnością.
To jest wyrób medyczny. Używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą.
Dane techniczne:
- wymiary zewnętrzne: 104 x 60-69 x 103 cm
- waga: 16,5 kg
- szerokość siedziska: 41, 43, 46, 48, 50 cm
- koła przednie: pełne, 18 x 4.5 cm
- koła tylne: 18 x 4.5 cm
- maksymalne obciążenie: 135 kg
- podłokietniki: uchylne z regulacją wysokości, materiał PU
- podnóżki: zdejmowane, odchylane, z regulacją wysokości
3. Everyday-TIM TIMAGO
Everyday Tim to lekki aluminiowy wózek, który może być wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Najważniejsze aspekty, które wyróżniają wózek Everyday-Tim spośród innych, to lekkość, praktyczność, bezpieczeństwo oraz nowoczesność. Zalecany jest szczególnie osobom po amputacjach - posiada funkcję regulacji środka ciężkości na kołach przednich oraz tylnych. W standardowym wyposażeniu posiada również między innymi: poduszkę na siedzisko, koła tylne na szybkozłączkach, pas dla użytkownika, możliwość złożenia na podwójnym krzyżaku oraz łamane oparcie z regulacją wysokości.
To jest wyrób medyczny. Używaj zgodnie z instrukcją lub etykietą.
Dane techniczne:
- szerokość całkowita: 63 / 65 / 67 / 69 cm *
- waga: 16 / 16,5 / 17 /17,5 kg *
- szerokość siedziska: 43/ 46/ 48 /51 cm *
- koła przednie: pełne gumowe 8”
- koła tylne: pompowane / pełne gumowe 24”
- maksymalne obciążenie: 120 kg
- podłokietniki: uchylne i zdejmowane
- podnóżki: uchylne i zdejmowane
* w zależności od szerokości siedziska